Sprawy Cywilne

Sprawy cywilne pozostaw adwokatowi

Sprawy cywilne dotyczą każdego z nas. Choć raz w życiu się z nimi stykamy, ponieważ prawo z tego zakresu reguluje nasze stosunki na wielu poziomach życia, również rodzinnym oraz majątkowym. Wydawać by się więc mogło, że strony sporu powinny bronić swoich prywatnych interesów we własnych zakresie, bez udziału osób trzecich. Nic bardziej mylnego! Tam, gdzie pojawiają się emocje, często pomiędzy członkami rodzin, tam też powinien pojawić się profesjonalista, czyli adwokat, który obiektywnie oceni sytuację i będzie w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązanie.

Czy wiesz, że sprawy cywilne da się również rozwiązać polubownie? Rozprawy sądowe często przynoszą dużo negatywnych odczuć, kłótni oraz nerwów. Można tego uniknąć! Od tego jest doświadczony adwokat, który szybko oceni, jakie masz możliwości.

W czym może pomóc Ci kancelaria?

Sprawy cywilne to bardzo szeroka gałąź prawa. Obejmują prawo cywilne, opiekuńcze, rodzinne, prawo pracy czy też ubezpieczeń społecznych. To wszystkie te sprawy, które regulują stosunki rodzinne, cywilne i cywilnoprawne. Moja Kancelaria w Olsztynie jest doskonale przygotowana do prowadzenia wszystkich wyżej wymienionych przypadków. Zgłoś się do mnie, jeśli potrzebujesz pomocy:

 • w nabyciu bądź odrzuceniu spadku,
 • w podziale majątku,
 • w uzyskaniu odszkodowania (np. od ubezpieczyciela),
 • w uzyskaniu zadośćuczynienia z tytułu naruszenia dóbr osobistych bądź krzywdy (np. uszkodzenie ciała, śmierć bliskiej osoby, błędu medycznego),
 • w uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienia od pracodawcy z tytułu mobbingu,
 • w rozwodzie i pozwie o alimenty,
 • w sporze dotyczącym niedotrzymania zobowiązań wynikających z umów cywilnoprawnych,
 • w sprawach dotyczących cudzoziemców (legalizacja pobytu).

Masz wątpliwości, jak zakwalifikować Twoją sprawę? Prawo cywilne dotyczy również nietypowych przypadków. Zgłoś się do mojej kancelarii w Olsztynie po fachową pomoc adwokacką.

Pomoc adwokacka na każdym etapie

Świadczę usługi prawnicze na każdym etapie postępowania. Sprawy cywilne mogą być korzystnie rozwiązane poprzez rozmowę bądź sporządzenie odpowiednich pism, nie zawsze wymagają udziału sądów. Dlatego też moja pomoc zaczyna się jeszcze na etapie konsultacji przed złożeniem wniosku lub pozwu. Na podstawie uzyskanych od Klienta informacji oraz własnego doświadczenia oceniam, czy sprawa sądowa przyniesie korzyści. W przypadkach, w których jest to możliwe, prowadzę w imieniu Klienta negocjacje prowadzące do przedsądowego zakończenia sporu.

Na późniejszych etapach postępowania pomogę Ci:

 • w tworzeniu wniosków, pism sądowych oraz umów cywilnoprawnych,
 • w opiniowaniu dokumentów i umów cywilnoprawnych,
 • w sporządzaniu apelacji bądź zażaleń od nieprawomocnych orzeczeń sądu,
 • jako pełnomocnik w sprawach cywilnych przed osobami trzecimi oraz sądami powszechnymi (wszystkie instancje),
 • jako pełnomocnik w postępowaniu egzekucyjnym.

Co gwarantuje moja Kancelaria w Olsztynie?

Doskonale rozumiem, z jak dużym stresem wiążą się nie tylko sprawy cywilne, ale również wizyty w sądzie czy spotkania z drugą stroną postępowania. Dlatego też zawsze moim priorytetem jest komfort psychiczny Klienta. Na każdym etapie współpracy informuję o wszystkich podejmowanych krokach oraz możliwościach rozwiązania sprawy. Zależy mi na Twoim pełnym zaufaniu, dlatego poświęcam czas na rozmowy oraz wyjaśnienia. Wierzę, że taka współpraca może przynieść dla Klienta wiele korzyści. Gwarantuję swoje pełne oddanie Twojej sprawie.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią w Olsztynie:

telefon: 884 924 400

adres e-mail: adwokatkakowski@gmail.com

Kontakt

Kancelaria Adwokacka 
Adwokat Karol Kakowski
ul. Mazurska 16/2
10-512 Olsztyn

NIP: 8491517833

tel. 884 924 400

e-mail: adwokatkakowski@gmail.com

 

Rachunek bankowy - ING Bank Śląski S.A.

54 1050 1807 1000 0092 4628 6968