Sprawy Karne

Czego dotyczy prawo karne?

Prawo karne to jedna z najbardziej rozbudowanych gałęzi prawa. Składa się na nie zespół przepisów określających nakazy i zakazy postępowania, czyny uważane za przestępstwo, sankcje w przypadku złamania przepisów oraz sposoby wykonania kary. Źródłami, z których czerpiemy wiedzę na temat spraw karnych, są m.in.: Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Kodeks karny wykonawczy oraz Kodek karny skarbowy.

Sprawy karne więc to wszystkie te, w których ktoś zostaje podejrzanym bądź oskarżonym o popełnienie czynu zabronionego. Do najczęściej spotykanych należą:

 • sprawy oskarżeń o wyłudzenia,
 • sprawy o wykroczenia i przestępstwa skarbowe,
 • sprawy dotyczące pomówień,
 • sprawy przestępstw przeciwko zdrowiu oraz pobić,
 • sprawy oskarżeń o kradzieże, oszustwa, fałszerstwa,
 • sprawy dotyczące przestępstw związanych z narkotykami,
 • sprawy dotyczące prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości,
 • sprawy dotyczące stalkingu i cyberprzestępczości,
 • sprawy oskarżeń o naruszenie nietykalności cielesnej.

Adwokat w sprawach karnych

W swoim życiu niewielu z nas spotyka się bezpośrednio z prawem karnym. Raczej słyszymy o postępowaniach tego typu w telewizji bądź czytamy w gazetach. Adwokat jest więc nieocenioną pomocą na każdym etapie postępowania. To osoba, która posiada nie tylko odpowiednią wiedzę na temat przepisów, ale również ma doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw i jest na bieżąco z orzecznictwem sądów.

Warto wiedzieć, że kiedy toczy się wobec Ciebie postępowanie karne, masz wiele praw. Korzystaj z nich! Przede wszystkim możesz skontaktować się z prawnikiem. To ważne, by poprosić o ten kontakt jak najszybciej, by adwokat miał szansę porozmawiać z podejrzanym jeszcze przed przesłuchaniem przez organy ścigania.

Jesteś osobą bliską dla podejrzanego? Możesz jej pomóc poprzez ustanowienie obrońcy. Pamiętaj, że im szybciej adwokat rozpocznie swoją pracę, tym lepiej. Prawo karne przewiduje pomoc adwokacką również dla pokrzywdzonego.

Jak i komu mogę pomóc?

Zgłoś się do mojej kancelarii:

 • jeśli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa karnego i karnego skarbowego,
 • jesteś osobą wobec której toczy się postępowanie karne bądź karno-skarbowe,
 • jesteś osobą bliską dla podejrzanego i chcesz zapewnić mu profesjonalną pomoc adwokacką,
 • jesteś osobą pokrzywdzoną i szukasz pomocy, by zabezpieczyć swoje interesy.

Moja kancelaria oferuje pomoc na każdym etapie. Doradzamy klientom jeszcze przed wszczęciem postępowania przygotowawczego, a następnie pomagamy, kiedy postępowanie już trwa. Reprezentujemy i bronimy w momencie trwania postępowania przygotowawczego oraz sądowego.

Kancelaria w Olsztynie jest również do dyspozycji osób wobec których toczy się postępowanie karno-skarbowe. W przypadku przestępstw i wykroczeń skarbowych: reprezentujemy i bronimy osoby podejrzane (także na etapie kontroli), doradzamy, kiedy warto skorzystać z czynnego żalu lub dobrowolnie poddać się karze, sporządzamy zażalenia, apelacje oraz kasacje.

Adwokat w Olsztynie

Prawo karne wiąże się z zawiłościami przepisów praktycznie na każdym etapie: od postępowania przygotowawczego, przez tymczasowe aresztowanie, aż do spraw związanych z zatarciem skazania. Ważne, by w każdym momencie móc skorzystać z doświadczonego obrońcy, który będzie potrafił słuchać i opierać współpracę na zaufaniu.

Skorzystaj z usług mojej kancelarii w Olsztynie. Łączę wiedzę z doświadczeniem. Już od czasów studenckich w kręgu moich zainteresowań pozostawały prawo karne oraz kryminalistka. Wiem, jak stresujące może być samo postępowanie przygotowawcze. Rozumiem wątpliwości wynikające z trudności odczytywania przepisów, dlatego zawsze do każdej sprawy podchodzę indywidualnie. Poświęcam dużo czasu na spotkania i rozmowy z klientami, ponieważ chcę mieć pewność, że każdy element mojej pracy jest dla nich zrozumiały.

Skontaktuj się z adwokatem w Olsztynie (24 godziny/dobę):

telefon: 884 924 400

adres e-mail: adwokatkakowski@gmail.com

Kontakt

Kancelaria Adwokacka 
Adwokat Karol Kakowski
ul. Mazurska 16/2
10-512 Olsztyn

NIP: 8491517833

tel. 884 924 400

e-mail: adwokatkakowski@gmail.com

 

Rachunek bankowy - ING Bank Śląski S.A.

54 1050 1807 1000 0092 4628 6968