Sprawy rozwodowe

Statystyki pokazują, że liczba rozwodów rośnie. Mimo powszechności zjawiska, sprawy rozwodowe nie należą do najprostszych, ponieważ w grę wchodzę uczucia, silne emocje, a czasem również dobro dziecka czy niezgodność co do podziału majątku. Właśnie dlatego warto zwrócić się  o pomoc do adwokata rozwodowego, który wesprze Cię na każdym etapie. Rozwodzisz się w Olsztynie? Skontaktuj się ze mną, rzetelnie doradzę i będę Twoim prawnym oparciem.

Najważniejsze informacje o rozwodach

Rozwód, nawet jeśli chcą go obie strony, musi być orzeczony na podstawie trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego, czyli przerwania więzi duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Sąd może orzec rozwód z wyłącznej winy jednego małżonka, z winy obojga bądź bez orzekania o winie.

Koszt rozwodu obejmuje stałą opłatę sądową w wysokości 600 złotych, która uiszczana jest przez stronę wnoszącą pozew, oraz koszty końcowe procesu, które co do zasady ponosi strona przegrywająca sprawę. Ewentualne inne opłaty to np.: koszt mediacji, koszt kuratora sądowego, koszt OZSS (czyli organu wydającego opinię w przypadku posiadania małoletnich dzieci).

Sąd już w wyroku stwierdzającym rozwód orzeka o władzy rodzicielskiej oraz w jakiej wysokości każdy z rodziców zobowiązany jest do ponoszenia kosztów wychowania małoletniego. Alimenty na dziecko zasądzane są na podstawie możliwości zarobkowych oraz sytuacji zawodowej i życiowej rodzica. Gdy sąd orzeknie rozwód z winy jednej strony, możliwe jest uzyskanie alimentów dla niewinnego małżonka.

Rozwód — oferta prawna kancelarii

Jeśli rozwód jest pierwszą sytuacją, w której spotykasz się z prawnikiem, być może masz obawy, jak będzie wyglądała taka współpraca. Przede wszystkim możesz liczyć na moje indywidualne podejście do Twojej sprawy rozwodowej. Wiem, że rozwody czy separacje często wiążą się nie tylko z emocjami i wzburzeniem, ale także z zawiłościami natury prawnej. Dlatego w momencie powierzenia mi sprawy odpowiem na wszystkie Twoje pytania, żeby rozwód stał się mniej stresujący.

Pomoc adwokata od rozwodów to:

1. Porada prawna

Porada prawna to najczęściej konsultacja podczas pierwszego spotkania. Adwokat dowiaduje się wówczas, jak wygląda sytuacja klienta, oraz odpowiada na pytania związane z rozwodem. Na tym etapie zadaniem prawnika jest wytłumaczenie, jak przebiegają sprawy rozwodowe, jakie są ich następstwa, z czym trzeba się liczyć.

2. Negocjacje

Nie każde postępowanie rozwodowe poprzedzone jest negocjacjami, ale zazwyczaj prowadzą je zarówno małżonkowie, jak i adwokaci. Podczas negocjacji w spokojnych i pokojowych warunkach ustalane są warunki rozwodu. Dzięki tym ustaleniom sprawa w sądzie przebiega szybciej i jest mniej bolesna.

3. Przygotowanie dokumentów

Adwokat w oparciu o uzyskane od klienta informacje przygotowuje pozew rozwodowy. To również moment, kiedy zbierane są dowody, zwłaszcza jeśli rozwód ma być rozstrzygnięty z winy małżonka klienta. Właśnie takie argumenty będą decydowały w kwestiach najważniejszych, czyli opiece nad dziećmi albo podziale majątku.

4. Reprezentacja przed sądem

Na sali sądowej emocje mogą wziąć górę. Wysłuchanie małżonka, świadków, adwokata drugiej strony — to wszystko powoduje stres, spotęgowany dodatkowo przez niecodzienną i oficjalną sytuację, jaką jest stawienie się przed sądem. Adwokat podczas rozwodu reprezentuje swojego klienta, będąc dla niego jednocześnie oparciem.

Moment, w którym jedna bądź dwie strony małżeństwa dochodzą do wniosku, że pora się rozstać, może być najbardziej bolesny w całym życiu. Trudno przejść przez to w pojedynkę, zwłaszcza że przepisy prawne nie zawsze są zrozumiałe. Skontaktuj się z adwokatem w Olsztynie — zaangażuję się w Twoją sprawę oraz pomogę jak najszybciej przeprowadzić rozwód.

 

Kontakt

Kancelaria Adwokacka 
Adwokat Karol Kakowski
ul. Mazurska 16/2
10-512 Olsztyn

NIP: 8491517833

tel. 884 924 400

e-mail: kancelaria@adwokatkakowski.pl

 

Rachunek bankowy - ING Bank Śląski S.A.

54 1050 1807 1000 0092 4628 6968